צוות הפורום

ד"ר שגית מור - ראש הפורום

ד"ר שגית מור היא ראש המרכז לבריאות משפט ואתיקה וראש התכנית לתואר שני במשפט ובריאות בפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה.

תחומי מומחיותה הם לימודי מוגבלות ומשפט, זכויות אנשים עם מוגבלויות, משפט ושינוי חברתי, דיני נזיקין, משפט ובריאות וביואתיקה. היא מחזיקה בתואר ראשון במשפטים (LL.B.) מבית הספר למשפטים באוניברסיטת תל אביב ותואר שני (LL.M.) ודוקטורט (JSD) מבית הספר למשפטים באוניברסיטת ניו יורק (NYU).

לאחר שסיימה את לימודי הדוקטורט היתה עמיתה בתוכנית פוסט דוקטורט ללימודי מוגבלות על שם אד רוברטס באוניברסיטת קליפורניה, ברקלי (UC Berkeley). עבודת הדוקטורט שלה זכתה בפרס האגודה לחקר המשפט, התרבות ומדעי הרוח לשנת 2007 (The Julian Mezey Dissertation Award of the Association for the Study of Law Culture and Humanities).

פרסומיה עוסקים בפיתוח הגישה הביקורתית למוגבלות בחברה ובמשפט דרך דיון בנושאים מגוונים, ביניהם: אפליה בתעסוקה, נגישות, נגישות למשפט, התאמת הליך הפלילי לאנשים עם מוגבלויות, קצבאות נכות, הפסקות היריון, הולדה בעוולה, דיני נזיקין, ביואתיקה, ועוד.

כמו כן היא עורכת במשותף של הספר "לימודי מוגבלות: מקראה". ד"ר מור הקימה מספר רב של קבוצות דיון ומחקר, ביניהן קבוצת החוקרים של לימודי מוגבלות ומשפט באגודה למשפט וחברה (Law and Society Association), הפורום האינטרנטיIDSN  העוסק בלימודי מוגבלות בישראל ופורום חיפה ללימודי מוגבלות. במסגרת פעילותה הציבורית היא היתה חברה במשך שתי קדנציות בוועדה המייעצת לנציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות וכן חברה בוועדה של משרד הבריאות לשינוי הנוהל בעניין הטיפול הרפואי בא/נשים אינטרסקס.

ד"ר כרמית נעה שפיגלמן - ראש הפורום

ד"ר כרמית-נעה שפיגלמן היא מרצה בכירה בחוג לבריאות נפש קהילתית, אוניברסיטת חיפה, המתמחה בלימודי מוגבלות תוך קישור לתחומים של בריאות הנפש, שיקום וטכנולוגיות מידע ותקשורת. מחקריה מתמקדים בהיבטים רגשיים וחברתיים של החיים עם המוגבלות, והשתתפות בקהילה של אנשים עם מוגבלויות שונות (פיזיות, חושיות, קוגניטיביות, תקשורתיות ונפשיות). בפרט, ד"ר שפיגלמן מתמקדת בחקר נושאים של הורות, זוגיות ומוגבלות, וכן שימוש בטכנולוגיות מידע ותקשורת לקידום רווחתם הנפשית ואיכות חייהם של אנשים בוגרים וזקנים עם מוגבלויות התפתחותיות.

אתר אישי

עו"ד רינה פיקל – מרכזת הפורום

דוקטורנטית למשפטים במסלול הישיר בפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה. בעלת תואר LLB ו-LLM במשפטים מאוניברסיטת חיפה. חברה בנבחרת הדוקטורנטית המובילים ומרכזת פורום חיפה ללימודי מוגבלות. עבודת הדוקטורט בנושא מיניות ומוגבלות במשפט הישראלי שלה זכתה במענק מחקר מטעם "קרן שלם". רינה משמשת כמרכזת מחקר וכעמיתת הוראה בפקולטה למשפטים ומרצה בקורסי מורשי נגישות בנושא זכויות אנשים עם מוגבלויות. כעורכת דין עסקה רינה במשפט פרטי, מסחרי ובדיני נזיקין.

אתר אישי