דוקטור שגית מור

ד"ר שגית מור – ראש המרכז הבינלאומי לבריאות, משפט ואתיקה

ד"ר שגית מור היא ראש המרכז לבריאות משפט ואתיקה וראש התכנית לתואר שני במשפט ובריאות בפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה.

תחומי מומחיותה הם לימודי מוגבלות ומשפט, זכויות אנשים עם מוגבלויות, משפט ושינוי חברתי, דיני נזיקין, משפט ובריאות וביואתיקה. היא מחזיקה בתואר ראשון במשפטים (LL.B.) מבית הספר למשפטים באוניברסיטת תל אביב ותואר שני (LL.M.) ודוקטורט (JSD) מבית הספר למשפטים באוניברסיטת ניו יורק (NYU).

לאחר שסיימה את לימודי הדוקטורט היתה עמיתה בתוכנית פוסט דוקטורט ללימודי מוגבלות על שם אד רוברטס באוניברסיטת קליפורניה, ברקלי (UC Berkeley). עבודת הדוקטורט שלה זכתה בפרס האגודה לחקר המשפט, התרבות ומדעי הרוח לשנת 2007 (The Julian Mezey Dissertation Award of the Association for the Study of Law Culture and Humanities).

פרסומיה עוסקים בפיתוח הגישה הביקורתית למוגבלות בחברה ובמשפט דרך דיון בנושאים מגוונים, ביניהם: אפליה בתעסוקה, נגישות, נגישות למשפט, התאמת הליך הפלילי לאנשים עם מוגבלויות, קצבאות נכות, הפסקות היריון, הולדה בעוולה, דיני נזיקין, ביואתיקה, ועוד.

כמו כן היא עורכת במשותף של הספר "לימודי מוגבלות: מקראה". ד"ר מור הקימה מספר רב של קבוצות דיון ומחקר, ביניהן קבוצת החוקרים של לימודי מוגבלות ומשפט באגודה למשפט וחברה (Law and Society Association), הפורום האינטרנטיIDSN  העוסק בלימודי מוגבלות בישראל ופורום חיפה ללימודי מוגבלות. במסגרת פעילותה הציבורית היא היתה חברה במשך שתי קדנציות בוועדה המייעצת לנציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות וכן חברה בוועדה של משרד הבריאות לשינוי הנוהל בעניין הטיפול הרפואי בא/נשים אינטרסקס.

דף הבית: http://law.haifa.ac.il/index.php/he/smor